Zastoj na Anfieldu: Teško izboren remi u žestokom rivalstvu

Premier liga: Manchester United 0-0 Liverpool

U dugo očekivanom okršaju 18. prosinca 2023., Liverpool i Manchester United su se borili do bezizlazne situacije na Anfieldu u 17. kolu sezone Premier lige 2023-24. Unatoč nevjerojatnoj dominaciji Liverpoola, s 34 pokušaja i 8 šuteva prema golu, nisu uspjeli probiti čvrstu obranu Manchester Uniteda, pa je rezultat ostao 0-0.

Obje su se momčadi borile s ozljedama, a ključni igrači nisu bili u sastavu. Liverpool, kojem su nedostajali obrambeni igrači Matip, Thiago, Robertson, Jota i McAllister, oslanjao se na Van Dijka da usidri zadnju liniju, dok je Salah vodio napadački trio. S druge strane, Manchester United se suočio s izostankom Lindelofa, Marquinhosa, Wijnalduma, Eriksena, Martíneza, Casemira, Malaysia i Diawara, uz suspenziju B. Fernandesa. McTominay je preuzeo kapetansku traku, a Hojbjerg je preuzeo poziciju jedinog napadača.

Utakmica je počela tako da su obje momčadi stvarale prilike za postizanje pogotka. Salah i Mane iz Liverpoola u  Liverpool Dres 2023 testirali su obranu Uniteda, dok su golu Liverpoola prijetili McTominay i Gancho. Unatoč naletu Unitedovih napada, oba su vratara, Alisson i Onana, ključno obranila za održavanje bezizlazne situacije.

Liverpoolovi Arnold i Fabinho dirigirali su izvedbama, a Van Dijk i Salah su bili blizu, ali obrambena otpornost Manchester Uniteda pokazala se neprobojnom. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0-0, što je pripremilo pozornicu za intenzivno drugo poluvrijeme.

Kako je drugo poluvrijeme odmicalo, obje su momčadi bile neumorne u potrazi za preokretom. Salah, Mane i Arnold nastavili su testirati Onanu, dok je veliku šansu za United propustio Ganac Joe koji je nosio dres Manchester Uniteda. Igra je dosegla vrhunac u posljednjim minutama kada je Dalot isključen, ostavljajući United s 10 igrača.

Unatoč remiju, menadžer Manchester Uniteda Ten Hag pohvalio je energičnu igru svoje momčadi, ističući njihovu čvrstinu u obrani i brojne stvorene prilike za postizanje pogotka. Izrazio je neslaganje s nekim sudačkim odlukama, tvrdeći da su nepravedne, te istaknuo kako je njegova momčad na dobrom putu.

Liverpoolov menadžer Klopp, nezadovoljan remijem, priznao je dominaciju svoje momčadi, ali je žalio za propuštenim prilikama. Pozvao je svoje igrače da uče iz utakmice, jer je remi imao implikacije na ligašku ljestvicu, a Liverpool je prepustio prvo mjesto.gdje kupiti dres hrvatske reprezentacije

Posljedice utakmice potaknule su rasprave među navijačima, pri čemu su neki hvalili otpornost Manchester Uniteda, dok su drugi naglašavali zabrinutost oko Liverpoolovog završetka. Ždrijeb služi kao podsjetnik za obje momčadi da uče na svojim pogreškama dok se kreću natjecateljskim krajolikom Premier lige.