Atletico Madrid se vinuo na treće mjesto, ostavljajući za sobom Valenciju i Barcelonu

Atlético de Madrid pobijedio je Valenciju 2-0 na Wanda Metropolitanu u nedjelju navečer produživši svoj niz pobjeda na četiri utakmice i preskočivši La Ligu na treće mjesto. Ova pobjeda stavlja Atlético Madrid na mjesto u kvalifikacijama za Ligu prvaka i šalje snažan signal suparnicima Barceloni, koji oba imaju po 44 boda.

Valencia, koja ima pedigre šesterostrukog prvaka La Lige i trenutno je osma na tablici, stigla je u Madrid s nadom da će produžiti niz od tri pobjede. Međutim, izgledali su bespomoćno protiv raspoloženog Atletico Madrida.

Prijelomni trenutak utakmice dogodio se u završnici prvog poluvremena. Antoine Griezmann u Atlético Madrid dresovi odlično je ubacio, a Lino je ostao bez oznake u šesnaestercu da bi prvi zabio i pomogao Atleticu da povede.

U drugom poluvremenu Valencia se borila za izjednačenje, ali je čvrsta Atleticova obrana stajala. Simeoneova taktika odigrala je ključnu ulogu dok je njegova momčad apsorbirala pritisak i pogodila Valenciju u protunapadu. Napad im je ponovno proradio u 58. minuti. Prekrasno dodavanje Yannicka Carrasca našlo je Memphisa Depaya neopaženog na zadnjoj stativi. Nizozemski reprezentativac nije pogriješio, prošao je glavom pored deset prstiju Mamadashvilija i udvostručio vodstvo Atletica.

Zasvirao je posljednji zvižduk koji je potvrdio veliku pobjedu Atletico Madrida od 2-0. Ovaj rezultat produžuje njihov pobjednički niz na četiri utakmice u svim natjecanjima, niz koji uključuje impresivne pobjede nad Real Madridom, Granadom i Sevillom. Ovaj zamah, zajedno s njihovom novootkrivenom obrambenom čvrstoćom, čini Atletico silom na koju se treba računati u utrci za mjesta u Ligi prvaka.

Za Valenciju je poraz prekinuo niz od četiri pobjede. Unatoč nedavnom usponu forme Valencije, još uvijek im nedostaje dosljednost i kvaliteta potrebna da bi se pravilno natjecali s jakom momčadi kao što je Atletico Madrid.

Ipak, najveća tema večeri je Atleticov skok na treće mjesto. Budući da je Barcelona sada iza Atletico Madrida, utrka za mjesto u Ligi prvaka postala je vrlo tijesna. Može li se nedavno posrnula Barcelona nositi s izazovom Atletica? Hoće li Simeoneovi ljudi uspjeti održati svoj zamah i učvrstiti svoju poziciju među prva četiri? Samo će vrijeme pokazati, ali jedno je sigurno: Atletico Madrid se vratio u igru i neće nikamo otići u skorije vrijeme.