Manchester City remizirao 1-1 s Chelseajem, što dodatno otežava postati četverostruki prvak

U 25. kolu Premier lige Manchester City je na domaćem terenu odmjerio snage s Blues Chelseajem, a dvije su strane završile rezultatom 1-1. Rezultat ove utakmice doveo je do toga da Manchester City naiđe na prepreke na putu do naslova prvaka. Trenutno za vodećim Liverpoolom zaostaje 4 boda s jednom utakmicom manje.

U prvom dijelu utakmice obje strane su se izmjenjivale u napadu i obrani, ali su i jedni i drugi propuštali prilike. Jackson i Sterling, koji su nosili Chelsea dres, propustili su pojedinačne prilike. Caicedov prekršaj na Dokuu nije dosuđen kazneni udarac. Sterling je pucao u domaća vrata. Jackson je poslao asistenciju. Chelsea je na poluvremenu vodio 1-0.

U drugom poluvremenu, Haaland je šutirao glavom bez gola i pogodio gornji dio gola. Rodri u Manchester City dres potom je izjednačio rezultat. Na kraju je Manchester City remizirao s Chelseajem 1-1 i propustio priliku smanjiti bodovni zaostatak.

U ovoj utakmici, iako je Manchester City imao postotak posjeda lopte od 70,5% i primio 22 udarca više od Chelseaja, imali su samo 5 udaraca prema golu. Harland je uputio 9 udaraca od kojih su 2 bila prema golu bez uspjeha. Nasuprot tome, Chelseajev napad bio je učinkovitiji, a veza Sterlinga i Jacksona stvarala je golove.

Podaci ove utakmice također su potvrdili problem slabe napadačke linije Manchester Cityja. Haalandov spori nastup natjerao je mnoge ljude da dovedu u pitanje njegovu stabilnost u ključnim utakmicama, što također čini razumnijim da Real Madrid izabere prvo između Mbappea i Haalanda.

Ako Manchester City želi obraniti naslov prvaka, mora se poboljšati u sljedećim utakmicama, a posebno je važno poboljšanje učinkovitosti prema naprijed.