Čtyři góly za sedm minut! Salah vytvořil další rekord, když Liverpool postoupil na posledních osm

Liverpool je doma na Anfieldu v utkání 16. kola Poháru UEFA proti Spartě Praha z České republiky. Není pochyb o síle Liverpoolu, který se aktuálně dělí o první místo v tabulce Premier League s Arsenalem se stejnými 64 body. Aby toho nebylo málo, Liverpool vstřelil v prvním poločase čtyři góly během sedmi minut, přičemž Clarke vstřelil svůj první gól a další úspěchy pomohl Mužům v červeném vyhrát zápas 6:1 a Liverpool postoupil do osmifinále Poháru UEFA. 11-2 ve dvou kolech.

Podle mého názoru byla výhra již jejich, protože vyslali poměrně silnou základní sestavu: Clark, Endo a Sobosloe vytvořili trio záložníků, s přední trojicí Nunez ve středu a Gakopo a Salah na obou stranách. Proč Liverpool postavil takovou sestavu? Poznáme to na výsledku zápasu, soupeř dal za celý zápas pouze jeden gól, což ukazuje sílu obránců a brankářů, jsou pevní jako skála, aby ubránili vlastní dveře. Šest vstřelených branek v jednom utkání ukazuje nejen na problémy v obraně soupeře, ale také na neporazitelnost záložníka a přední linie Liverpoolu. Branky Salaha a Nuneze byly způsobeny „krmením“ středního pásma a základem tohoto vítězství byly nezištné přihrávky záložníků a přesné střely útočníků.

Na začátku zápasu dal Liverpool čtyři branky za pouhých 14 minut. Sobosloe v dresu Liverpoolu č. 9 zahrál obrácenou trojúhelníkovou přihrávku zprava a Nunez, neoznačený ve středu pokutového území, vypálil nízkou střelou přímo do sítě, aby pomohl Liverpoolu vést 1:0. Nunez otevřel skóre a na stadionu mu fandilo nespočet fanoušků, kteří mávali dresovi za nogomet Liverpoolu a povzbuzovali je. Clarke poté inkasoval svůj první gól v prvním týmu za Liverpool, zatímco Salah a Gakpo vstřelili každý gól.

Sparta si zachránila tvář, když těsně před poločasem vyrovnal Bilmantsevič. Liverpool však ve druhém poločase navýšil své vedení, když střela Szoboszloje vyvolala reflex a letěla do brány. Gakpo pak dvakrát skóroval a zvýšil na 6:1.

V této hře Salah stanovil nový rekord v počtu gólů vstřelených hráčem Liverpoolu. Svým gólem se stal prvním hráčem v historii Liverpoolu, který vstřelil 20+ gólů v sedmi po sobě jdoucích sezónách. Je to skvělý střelec a není divu, že Liverpool označil Salaha za hráče, který není na prodej.

Liverpool měl už v prvním zápase proti Spartě Praha převahu 5:1 a ve druhém je porazil 6:1 a dostal se do osmifinále Poháru UEFA s celkovým skóre 11:2. Dále se v pátek zúčastní losování čtvrtfinále a semifinále Poháru UEFA a v neděli odcestují do Manchesteru United na zápas FA Cupu.