Vlahović dvaput, Juventus 3-2 Frosinone

Juventus je na domaćem terenu odigrao uzbudljivu utakmicu protiv otpisanog Frosinonea. Juventus je pobijedio 3-2 zahvaljujući Ruganijevom pobjedniku u sudačkoj nadoknadi. Pobjedom je prekinut Juveov niz od četiri utakmice bez pobjede, ali put do naslova ostaje težak.

Vlahović je doveo Juve u vodstvo od 1:0 u prve tri minute susreta, ali je Frosinone u kontranapadu zabio dva pogotka za redom i vratio vodstvo. U ključnom trenutku ponovno se pojačao Vlahović u Juventus dres i izjednačio rezultat. Juve je preuzeo inicijativu u drugom poluvremenu, ali je sporo izlazio na kraj. Tek što se utakmica bližila kraju, Rugani je zaključio šut asistencijom iz kuta, pomogavši Juveu da pobijedi 3-2.

Stručni istraživači nogometa znaju da je Juventus imao problema u ovoj utakmici. Obrana momčadi bila je nestabilna, a protivnici su lako iskoristili priliku za protunapad. Napadačka strana stvorila je dosta prilika, ali ne i dovoljno zahvata. Vlahovićev učinak i dalje je vrhunac momčadi, postigao je 2 gola, što je ključ pobjede momčadi.

Iako je Juventus pobijedio u ovoj utakmici, zaostatak između Juventusa i milanskog Intera je i dalje 9 bodova, a do Intera je ostalo još jedno kolo, tako da će se zaostatak između Juventusa i vrha ljestvice milanskog Intera nastaviti povećavati. Juventus dresovi za nogomet će u sljedećem kolu gostovati kod Napolija, a treba samo osigurati pobjedu u sljedećem susretu kako se razlika između njih i vrha ljestvice ne bi još više povećala.

Za Frosinone je ova utakmica bila sramota, ali su dokazali svoju snagu povodeći na gostovanju protiv teškog protivnika. Iako su još uvijek na rubu zone ispadanja, još uvijek imaju šanse za uspjeh u ispadanju.