Haaland osigurao tijesnu pobjedu za City, smanjujući zaostatak za Liverpoolom

Harland u dresu Manchester Cityja

Manchester City dodatno je smanjio zaostatak za liderom Premier lige Liverpoolom pobjedom 1-0 nad Brentfordom na Etihad stadionu u utorak navečer. Erling Haaland zabio je u drugom poluvremenu i dodao nova tri boda Cityju. Sa samo jednim bodom koji dijeli Manchester City i prvaka Premier lige Liverpool, hoće li Manchester City uspjeti vratiti prvo mjesto! Radujemo se sljedećoj utakmici između Cityja i Liverpoola!

Brentford je dobro započeo utakmicu, stvorivši prve prave prilike na utakmici preko Yoanea Wisse i Franka Onyeke. Ipak, City je postupno dominirao utakmicom, kontrolirao posjed i stvorio nekoliko prilika. Bernardo Silva i Oscar Bobb, obojica u Manchester City dres, zamalo su uspjeli riješiti rezultat, ali njihove napore osujetila je odlučna obrana Brentforda.

U 71. minuti uvijek pouzdani Harland konačno se probio do pogotka. Julian Alvarez je dodao loptu Harlandu, koji je nosio dresovi za nogomet s brojem 9, a ovaj je iskoristio grešku Kristoffera Ajera i udario loptu preko gola. Harlandov klinički završetak hladnokrvno je pobijedio Davida Rayu i osigurao vitalna tri boda.

Unatoč kasnom pritisku Cityja, uključujući zamalo promašaj Phila Fodena, rezultat je ostao nepromijenjen. Pobjedom se City penje na drugo mjesto, samo jedan bod iza Liverpoola, koji ima utakmicu manje.